7 грудня в Конгрес-Холі Київського національного торговельно-економічного університету відбулася звітно-виборча Конференція Української федерації учнівського спорту, на якій була присутня делегація з Івано-Франківської області, а саме: кращі спортсмени (учні закладів освіти), їхні тренери, директор Івано-Франківського обласного відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Михайло Стефанків та головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Пігач.

Захід відбувся за участю  Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка, Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, президента Міжнародної федерації учнівського спорту Лорана Петринки, голови Української федерації учнівського спорту, заступника міністра освіти і науки України Романа Греби, президента Спортивної студентської спілки України, ректора НУФВСУ Євгенія Імаса, народних депутатів України Хвичи Мепарішвілі, Юрія Савчука, Олександра Горбунова, голови КФВС МОН України Вадима Стеценка.

Під час конференції нагороджено Подяками Міністерства освіти і науки України переможців та призерів Всесвітньої літньої Гімназіади 2018, яка відбулася у період з 02 по 09 травня у м. Марракеш, Королівство Марокко.

Слід зазначити, що за підсумками проведення Всесвітньої літньої гімназіади 2018 українська збірна виборола 112 медалей (39 – золотих, 39 – срібних, 34 – бронзових) та посіла перше загальнокомандне місце.

Серед нагороджених –  спортсмени Івано-Франківської області, які входили до складу учнівської збірної команди України, зокрема сім кращих спортсменів області, які здобули призові місця, зокрема: бокс - Фабуляк Вікторія (золота медаль), Гончаренко Юлія (золота медаль), Ваків Юрій (золота медаль), Кочарян Ашот (бронзова медаль), Вінтоняк Ілля (бронзова медаль); вільна боротьба  -  Сова Василь (срібна медаль); спртивна гімнастика  -  Куліній Катерина (золота та срібна медалі).

Крім того, департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації вручено кубок та диплом Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за зайняте командою Івано-Франківської області І місце у загальному заліку командної першості Гімназіади України 2018 року серед територій ІІ групи.

Довідково:

У 2018 році започатковано проведення Гімназіади України.

До програми змагань включено 13 видів спорту: бокс, гімнастика спортивна, гімнастика художня, дзюдо, карате, легка атлетика, петанк, плавання, спортивна аеробіка, стрільба з лука, тхеквондо ВТФ, фехтування та шахи.

Програма Гімназіади України була складена відповідно до програми проведення Всесвітньої літньої гімназіади, яка відбувалась у Королівстві Марокко, м. Марракеш.

Відбір до збірних команд областей з видів спорту для участі у фінальних змаганнях Гімназіади України 2018 проводився серед учнівської молоді 2000-2004 року народження згідно результатів обласних змагань Гімназіади України, у яких взяли участь 12 550 учнів із 24 областей та м. Києва.

За результатами змагань та кількістю залучених учнів у змаганнях обласної  Гімназіади:

І місце  -  м.Івано-Франківськ (4499 очок);

ІІ місце  -  Долинський р-н (2438 очок);

ІІІ місце  -  м.Калуш (1599 очок).

Найбільше відбіркових змагань обласної Гімназіади було проведено у Львівській, Волинський, Івано-Франківській, Сумській та Дніпропетровській областях.

Фінальні змагання проводились на території областей: Волинської, Львівської, Київської, Івано-Франківської, Чернівецької, Донецької, Кіровоградської, Одеської, Житомирської та м. Києва.

У фінальних змагання Гімназіади України приймали участь 1265 учнів, які входили до складу збірних команд м. Києва та 24 областей України.

Переможцями та призерами Гімназіади України згідно загального заліку командної першості Гімназіади україни 2018 серед територій за групами стали:

І група: 1м – Львівська область, 2м – м. Київ, 3 м. – Київська область;

ІІ група: 1м – Івано-Франківська область, 2м – Черкаська область, 3 м – Вінницька область;

ІІІ група: 1м – Волинська область, 2м – Сумська область, 3 м – Хмельницька область.