1415 червня цього року на Прикарпатті проведено виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти на тему «Гірська загальноосвітня школа: стан, проблеми, перспективи розвитку (на прикладі Івано-Франківської області)».

Захід відбувся за участю Співаковського Олександра Володимировича – народного депутата України, Першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти; народних депутатів України Солов’я Юрія Ігоровича Матвієнка Анатолія Сергійовича та Довбенка Михайла Володимировича, Кононенка Юрія Григоровича – директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; головних консультантів секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Краснякова Євгена Васильовича та Нестеренко Лідії Степанівни, Мелешко Віри Василівни – провідного наукового співробітника Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України; представників Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Чернівецької областей; керівників місцевих органів управління освітою, навчальних закладів.

Першого дня в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбулась зустріч членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з керівництвом   області.

Після цього гості відвідали Великороженську загальноосвітню школу І–ІІ ступенів Косівської районної ради, яка знаходиться на висоті близько  670 метрів.

«Такі виїзди корисні, адже з міністерських кабінетів важко оцінити складність функціонування гірських шкіл. Я на собі відчув шлях, який долають діти щодня, щоб потрапити на уроки. Ми повинні докласти максимум зусиль для належного функціонування таких закладів», – зауважив Олександр Співаковський.

Також високоповажні гості побували у Яворівській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів Косівської районної ради, де відбулось засідання круглого столу «Розвиток нової української школи в гірській місцевості» за участю керівників місцевих органів управління освітою Богородчанського, Верховинського, Долинського, Надвірнянського, Рожнятівського, Косівського районів та міст Яремче, Болехова, Печеніжинської ОТГ Івано-Франківської області, директорів загальноосвітніх навчальних закладів Косівського району.

Юрій Кононенко наголосив: «Наше відомство прислухається до всіх пропозицій, висловлених освітянами, громадськістю. Тому й такі зустрічі не є випадковістю. Ми намагаємось дізнатися, які заходи потрібно вжити, щоб змінити  ситуацію в освіті на краще».

У програмі другого дня перебування на території області – засідання Комітету з порядком денним «Гірська загальноосвітня школа: стан, проблеми, перспективи розвитку (на прикладі Івано-Франківської області)» за участю голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука та першого заступника голови обласної ради Василя Гладія. Результатом роботи став відповідний проект рішення Комітету Верховної Ради України з означеного питання.

Крім того, відбулася зустріч членів Комітету з педагогічною громадськістю області, на якій презентовано та обговорено проект нового Закону України «Про освіту».